Ushqim për qen – Poultry Senior Nature Protection 4 kg

4,900.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Në magazinë

  • Ushqim 100% i plotë dhe i ekuilibruar për të ruajtur shëndetin optimal dhe sistemin imunitar të fortë të qenit tuaj gjatë viteve të tij të arta.
  • Veçanërisht shpendët lehtësisht të tretshëm si burimi kryesor i proteinave të cilësisë më të lartë për të siguruar funksionimin e duhur të zorrëve.
  • Balanca e zgjedhur me kujdes e lëndëve ushqyese mund të sigurojë kocka dhe kyçe të forta, si dhe të mbajë dhëmbë të shëndetshëm.

Përbërësit e cilësisë më të lartë duke përfshirë taurinën, mund të ndihmojnë në sigurimin e funksionit të shëndetshëm të zemrës dhe sistemit kardiovaskular dhe syve.

Një mineral natyral, klinoptilolit i mikronizuar në mënyrë dinamike, stimulon në mënyrë aktive mikroflorën e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së veçantë mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe forcimin e sistemit imunitar.

Kibbles krokante të plotësuar me kalcium mund të ndihmojnë në reduktimin e krijimit të gurëve dhe për të mbajtur dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve të shëndetshëm.

Ushqimi super premium i plotësuar me kondroitinë dhe glukozaminë mund të ndihmojë në ruajtjen e nyjeve të shëndetshme dhe lëvizshmërinë e duhur.

Ushqimi përmban taurinë që mund të ndihmojë në ruajtjen e funksionit normal të sistemit kardiovaskular dhe të mbrojë sytë nga efektet e dëmshme të radikalëve të lirë.

Përbërja:

mish shpendësh 38% (i tharë dhe i bluar imët), melekuqe, misër, elb, gluten misri, yndyrë shpendësh, miell peshku, tul panxhar sheqeri, klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1%), fara liri, bizele, vezë të thata, heksametafosfat natriumi, ekstrakt çikore , glukozaminë (500 mg/kg), manan-oligosakaride (MOS), ekstrakt yucca, kondroitin sulfat (200 mg/kg), miell kumak.

Aditivë/1 kg

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, monohidrat sulfat hekuri (II) (3b103) – 50 mg, kalcium (jodate) 220 1,5 mg, pentahidrat sulfat bakri (II) (3b405) – 5 mg, monohidrat sulfat mangan (3b503) – 20 mg, monohidrat sulfat zinku (3b605) – 115 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,1 mg, taur (3a370) – 250 mg, L-karnitinë (3a910) – 50 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 29%,

vajra të papërpunuara dhe yndyrna – 14%,

hiri i papërpunuar – 6,1%,

fibra të papërpunuara – 1,7%,

kalcium – 0,95%,

fosfor – 0,8%,

kalium – 0,6%,

natriumi – 0,4%.

 

Additional information

Weight 4 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen - Poultry Senior Nature Protection 4 kg