Ushqim për qen – Junior Poppins 2 kg/5 kg/10 kg

1,100.00 L5,500.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al
Clear

USHQIMI I PLOTE PËR QEN JUNIOR ME AKTIVITET NORMAL

Ushqimi për qen junior me aktivitet normal Për qentë nga 6 deri në 12 muaj vëmendje e veçantë i është dhënë përbërjes së aminoacideve, yndyrave, mineraleve, energjisë dhe proteinës. Poppins-Junior është specifikisht i balancuar dhe kontrolluar mbi këto vlera. Kjo gjë është realisht thelbësore për tranzicionin e qenëve nga këlyshë në junior.

Përbërësit: misër, proteina shpendësh, proteina të përpunuara me

origjinë shtazore, yndyrë pule, oriz, miell gruri, miell peshku, panxhar,

mëlçi. Shtesa ushqyese/kg: Vitamina A (E 672) 18700 IU; Vitamina D3 (E

671) 1300 IU; Vitamin E (Alfa-tokoferol) 130mg; Klorid koline 1600mg;

Sulfat zinku Zn (E6) 165mg; Sulfat mangani Mn (E5) 55mg; Vitamina C

55mg; Sulfat hekuri Fe (E1) 44mg; Niacinë 33mg; Sulfat bakri Cu (E4) 11mg;

Acid pantotenik 11mg; Vitamina B2 5.5mg; Vitamina B6 4.4mg; l-jodid

kalciumi (E2) 3.3mg; Vitamina B1 3.3mg; Vitamina K3 1.1mg; Acid folik

0.55mg; Biotinë 0.33mg; Selenit (E8) 0.11mg; Vitamina B12 0.04mg.

Shtesat teknologjike: Antioksidantë BHT E-321, E-310. Vlerat ushqyese:

Proteina: 28%; Përmbajtje yndyre: 16%; Fibra e papërpunuar: 2.1%; Lëndë

inorganike: 5%; Lagështia: max 9%; Kalcium: 1.1%; Fosfor: 0.8%.

Të ruhet në vend të freskët, të errët dhe të thatë.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

, ,

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

Komente

Ende nuk ka komente.

Informacion per shitesin

  • Emri i dyqanit Poppins
  • Shitësi: Poppins
  • Address:
  • No ratings found yet!

Menuja kryesore

Ushqim për qen - Junior Poppins 2 kg/5 kg/10 kg

1,100.00 L5,500.00 L

Shto në shportë