Ushqim për qen – Adult Poppins 2 kg/5 kg/10 kg

1,100.00 L5,500.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al
Clear

USHQIM I PLOTË PËR QEN TË RRITUR ME AKTIVITET NORMAL

Poppins Adult është ushqim i pasur me shumë përbërës ushqyes të cilët kanë një ndikim pozitiv tek qentë, si forcimi i kockave, dhëmbëve, sistemit imunitar, shkëlqim të qimes dhe lëkurë të shën- detshme. Poppins-Adult është përshtatur mirë për procesin e tretjes të një qeni të rritur aktiv mbi 12 muajsh.

Përbërësit: misër, proteina të përpunuara me origjinë shtazore, proteina shpendësh, miell gruri, oriz, yndyrë pule, miell peshku, panxhar, mëlçi.

Shtesa ushqyese/kg: Vitamina A (E 672) 17000 IU; Vitamina D3 (E 671)

1200 IU; Vitamina E (Alfa-tokoferol) 120mg; Klorid koline 1500mg; Sulfat

zinku Zn (E6) 150mg; Sulfat mangani Mn (E5) 50mg; Vitamina C 50mg;

Sulfat hekuri Fe (E1) 40mg; Niacinë 30mg; Sulfat bakri Cu (E4) 10mg; Acid

pantotenik 10mg; Vitamina B2 5mg; Vitamina B6 4mg; l-jodid kalciumi

(E2) 3mg; Vitamina B1 3mg; Vitamina K3 1mg; Acid folik 0.50mg; Biotinë

0.30mg; Selenit (E8) 0.1mg; Vitamina B12 0.04mg. Shtesat teknologjike:

Antioksidantë BHT E-321, E-310. Vlerat ushqyese: Proteina: 26%; Përm-

bajtje yndyre: 14%; Fibra e papërpunuar: 2.2%; Lëndë inorganike: 5.1%;

Lagështia: max 9%; Kalcium: 1.1%; Fosfor: 0.9%. Formuluar sipas Reko-

mandimeve të Fediaf. Mënyra e përdorimit: Shiko tabelën më poshtë.

Të ruhet në vend të freskët, të errët dhe të thatë.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

, ,

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

Komente

Ende nuk ka komente.

Informacion per shitesin

  • Emri i dyqanit Poppins
  • Shitësi: Poppins
  • Address:
  • No ratings found yet!

Menuja kryesore

Ushqim për qen - Adult Poppins 2 kg/5 kg/10 kg

1,100.00 L5,500.00 L

Shto në shportë