Vaj CBD për qen/mace 10 ml

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

This product is currently out of stock and unavailable.

SKU: N/A Categories: , , ,

INDIKACIONE Reduktimi i stresit dhe ankthit tek qentë dhe macet me dhimbje, probleme dermatologjike, stres etj.

Vaj  CBD me spektër te plotë për qen dhe mace.

Vaji CBD vepron në sistemin endokannabinoid të trupit, i cili është i pranishëm në të gjithë gjitarët, duke rregulluar gjumin, dhimbjen, oreksin ose përgjigjen imune, ndër të tjera.

PËRBERJA:

  • Vaji i farës së kërpit: 100% organike me presim të ftohtë. E certifikuar nga BE.
  • 5% ose 5% ekstrakt kërpi CBD (Cannabis sa- tiva L., i certifikuar nga BE). Nxjerrë nga bima Kanabis sativa (hojas, semillas, fibra).
  • THC me një përqendrim <0,01%
  • Përmban vetëm përbërës natyralë, pa ngjyra artificiale, shije apo konservues.

Nuk përmban alergjen

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

 Vaji CBD me spektër të gjerë është një terapi natyrale efektive, pasi funksionon si një substancë e sekretuar nga vetë trupi dhe mund të shërbejë si mbështetje në procese të ndryshme që kërkojnë trajtim konvencional, duke reduktuar apo edhe eliminuar nevojën për të, për shembull:

Dhimbja: Është efektiv në reduktimin e dhimbjeve që rrjedhin nga problemet e kyçeve si osteoartriti, artriti etj. Përveç kësaj, ajo gjithashtu parandalon inflamacionin.

Epilepsia: vepron në transmetimin e sinjalit nervor dhe në veprimin e neurotransmetuesve të ndryshëm. Kështu, zvogëlon intensitetin dhe shpeshtësinë e krizave, duke lejuar uljen e dozës së medikamentit dhe, për pasojë, reduktimin e efekteve dytësore të krizave në trupin e kafshëve.

Stres/ankth: ashtu si në rastin e mëparshëm, ai modulon aktivitetin e sistemit nervor dhe aktivizon neurotransmetuesit, duke reduktuar stresin.

Te perizera/humbje oreksi: qetëson sistemin gastrointestinal, duke ulur kështu të përzierat dhe duke përmirësuar oreksin tek kafshët me sëmundje kronike.

Lekura: Vaji CBD përmirëson gjendjen e lëkurës dhe qetëson inflamacionin e saj, duke ndihmuar në rivendosjen e saj.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: ne lekure.

Mënyre përdorimi: për përqendrimin 2.5%, jepni 2 pika / 5 kg, dy herë në ditë. Filloni me gjysmën e dozës dhe vazhdoni deri sa të gjeni efektin e duhur, pa i kaluar 4 pika / 5 kg. Për përqendrimin 5%, administroni 2 pika / 10 kg, dy herë në ditë. Mund të perdoret për periudha të gjata kohore. Konsultohuni me një profesionist veterinar për administrime të gjata. Ruani në një vend të freskët dhe jo të ekspozuar ndaj dritës së drejtpërdrejtë. Mbajeni larg fëmijëve.

Speciet e synuara: Qentë dhe macet. Në rastin e maceve, përdorni vetëm përqendrimin 2.5%.

Prezantimi: Shishe pikatore 10 ml në përqendrim CBD 2.5% dhe 5%.

 

Additional information

Sasia

2.5% vaj kanabis, 5% vaj kanabis

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore