Ushqim plotësues për qen/mace-Movil Green 50 ml

1,050.00 L2,100.00 L (-50%)

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

2 in stock

SKU: Mgso50 Categories: , , ,

INDIKACIONE Kafshët me probleme akute ose kronike osteoartikulare, mbipeshë, raca të mëdha në periudhën e rritjes.

Ushqim plotësues për ruajtjen e shëndetit dhe lëvizshmërisë së kyçeve. Është zhvilluar në formën e tabletave të përtypshme dhe të shijshme për qen dhe mace dhe si një tretësirë ​​orale për macet dhe qentë e vegjël.

Përmban përbërës për ruajtjen e nyjeve të shëndetshme te macet dhe qentë. Përbëhet nga substanca që janë përbërës natyralë të kërcit të shëndetshëm artikular dhe që kontribuojnë në gjendjen e tij korrekte.

Movilgreen permban OptiMSM®, nje MSM 99,8% te pastër dhe biodisponibilitet tëe madh, dhe ekstrakt të thatë të standartizuar  Harpagofiti, që zvogëlon inflamacionin dhe dhimbjen artikulare, mambrana e vezes (Ovopet®), i cili ka disa studime në kafshë që pasqyrojnë efektivitetin e tij në mirëmbajtjen e kërcit artikular.

Kombinimi i përbërësve të tij nxit lëvizjen dhe lehtëson aktivitetin fizik te kafshët me probleme kyçesh ose parandalon zhvillimin e këtyre problemeve.

PËRBERJA:

Tabletat:

Glucosamina HCL, sulfat i kondroitines, MSM (Op- tiMSM®)*, Membrana e vezes (Ovopet®), Ekstrakt i thate i Harpagofitit (Harpagophytum procumbens) (5% harpa- gósidos), Vitamina C, Vitamina E (alfa-tocoferol), sulfat  mangani, sulfat zinku, selenit natriumi.

Në zgjidhje orale:

Glukosamin sulfati, sulfat kondroitinik, MSM (OptiMSM®)*, acid hilauronik, ekstrakt i thate i Harpa- gofito (Harpagophytum procumbens) (≥ 2% harpagósidos), Vitamina C, Vitamina E (alfa-tocoferol), sulfat  mangani, sulfat zinku, selenit natriumi..

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

Glikozaminoglikanet:Kondroitin sulfati dhe glukozaminë. Ato janë përbërës natyral të kërcit artikular. Në këtë mënyrë kontribuojnë në ruajtjen e tij në kushte të shëndetshme.

MSM (OptiMSM®)*: Është një MSM me cilësi, pastërti dhe biodisponueshmëri të lartë. Metilsulfonilmetani rrit veprimin e glikozaminoglikaneve në nyje, duke përmirësuar lëvizshmërinë e tyre dhe duke ruajtur shëndetin e ligamenteve, tendinave dhe lëkurës. Është një burim squfuri në organizëm që përveç veprimeve të mëparshme vepron si një antioksidant i fuqishëm duke marrë pjesë në prodhimin e glutationit dhe duke parandaluar inflamacionin.

Membrana e vezës (Ovopet®): Përbërës i ri dhe krejtësisht natyral, përbërësit e të cilit (glikozaminoglikanet, acidi hialuronik, kolagjeni dhe elastina) formojnë sinergji për të prodhuar analgjezi, mbrojtjen e tendinave dhe kërcit, duke reduktuar inflamacionin. Ka disa studime që pasqyrojnë efektivitetin e tij në përmirësimin e lëvizshmërisë, aktivitetit dhe gjendjes së kyçeve te kafshët.

Acid hialuronikAcidi hialuronik, së bashku me glikozaminoglikanet, është pjesë e kërcit artikular, prandaj ndihmon në ruajtjen e tij dhe mbajtjen e tij në gjendje të mirë.

Harpagofiti: Është një bimë që parandalon dhimbjet dhe inflamacionet, duke nxitur mirëqenien e kyçeve.

Vitaminat C dhe E:

Manganezi Seleni dhe Zinku: Manganezi dhe Seleni, së bashku me vitaminat, veprojnë si antioksidantë. Zinku favorizon mirëmbajtjen dhe rigjenerimin e indeve, si dhe metabolizmin qelizor dhe formimin e kolagjenit.

 PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit : rrugë orale.

Mënyra e përdorimit: përdorni 1 tabletë për çdo 20 kg peshë. Në rastin e solucionit oral te macet e rritura, përdorni 3 ml në ditë me ndihmën e shiringës dozuese, kotele gjysmën e dozës. Qentë: 3 ml për çdo 5-10 kg peshë në ditë për 2 muaj. Më pas, përdorni gjysmën për 15 ditë të tjera. (2 ose 3 herë në vit). Mund të perdoret për periudha të gjata kohore, në gjysmën e dozës së mëparshme, pasi të jetë kryer regjimi fillestar i përmendur. Konsultohuni me një profesionist për përdorime afatgjata nga ato të treguara.

Additional information

Weight 0.05 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim plotësues për qen/mace-Movil Green 50 ml

1,050.00 L2,100.00 L (-50%)

Shto në shportë