Suplement për qen/mace-Hepato Green 48 Tableta

2,600.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

SKU: HG48T Categories: , , ,

HepatoGreen indikohet te qentë dhe macet me nevoja të veçanta të mëlçisë. Përmban ekstrakte bimore me cilësi të lartë që mbështesin funksionet e mëlçisë dhe detoksifikimin. Duhet theksuar veprimi antioksidant i përbërjes së tij, i cili është i rëndësishëm te kafshët me probleme të mëlçisë.

Përveç kësaj, ai përmban Desmodium dhe Boldo, të cilat veprojnë për të krijuar mirëqenie në stomak dhe për të përmirësuar oreksin, i cili zvogëlohet në rast të problemeve me mëlçinë..

INDIKACIONE Kafshët me probleme akute ose kronike të mëlçisë (helmime, dështim të mëlçisë, inflamacion, etj.).

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

Gjemba e qumështit: (Sylibum marianum): është hepatoprotektiv dhe detoksifikues. Ai përmban Silymarin, një kompleks flavonoid i përbërë nga substanca të ndryshme (Silybin, Silyristin dhe Silidianin), të cilat janë antioksidantë dhe neutralizojnë radikalet e lira

Angjinarja (Cynara scolymus): Cinarina e tij favorizon sekretimin e tëmthit dhe e bën atë më të lëngshme, duke dekongjestuar kështu mëlçinë

Desmodium adscendens: bimë me veprim hepatoprotektiv, normalizon metabolizmin e mëlçisë dhe rrit oreksin.

Boldo: bimë mbrojtëse e mëlçisë dhe fshikëzës së tëmthit. Mbështet metabolizmin e yndyrës dhe është diuretik. Funksionon së bashku me Desmodium, duke promovuar mirëqenien e stomakut.

Rrënja e luleradhiqes: burim i vitaminave A, C, E dhe K, përveç vitaminave B dhe mineraleve si hekuri. Mbron mëlçinë nga substancat hepatotoksike dhe përmirëson tretjen

 Shafrani i Indisë: konkretisht, një shafran i Indisë me biodisponibilitet dhe tretshmëri të lartë për ta bërë atë më efektiv në veprimet e tij. Mbron mëlçinë dhe ndihmon në eliminimin e toksinave. Parandalon inflamacionin. Ai stimulon proceset që gjenerojnë qeliza të reja të mëlçisë për rigjenerimin e tyre. Është një antioksidant, duke stimuluar prodhimin e glutationit në mëlçi dhe ndihmon në tretjen e yndyrave.

Betaine: merr pjesë në sintezën e metioninës në mëlçi dhe në ciklin e saj, përveçse ndihmon në sintezën e substancave të nevojshme në trup si L-karnitina.

L-Metionina: aminoacidet e nevojshme në metabolizmin e mëlçisë për sintezën e antioksidantëve si glutationi dhe S-adenozilmetionina, e cila është hepatoprotektive.

Zink: parandalon inflamacionin dhe fibrozën e mëlçisë dhe mbron mëlçinë nga agresorët e jashtëm me funksionin e tij antioksidues.

Vitamina E: si një antioksidant. Funksionon së bashku me zinkun dhe metioninën, të cilat funksionojnë ndryshe, por në mënyrë sinergjike.

Vitaminat e grupit B: për funksionimin e duhur të mëlçisë.

Tabletat :

Ekstrakt i thate : Gjemba e qumeshtit (Sylibum marianum) (≥80% silimarina; ≥30% silibina + isosibilina), Angjinarja (Cy- nara scolymus) (7,5% cinarina), Desmodium adscendens, Boldo (Peumus boldus), Rizoma e shafranit të Indisë Cursol® (Curcuma longa L.), betaína, L-metionina, Vitamina E (alfa tocoferol), vitaminas B1, B6, B9 dhe B12, sulfat zinku.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyra e përdorimit: Merrni një herë në ditë 1 tabletë / 10 kg ose 2,5 ml për 5 kg së bashku me ushqimin ose menjëherë pas vaktit, për të paktën një muaj. Pushoni 5 ditë dhe përsërisni perdorimin të paktën 3 herë. Mund të përdoret për periudha më të gjata vazhdimisht me mbikëqyrje veterinare.

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Suplement për qen/mace-Hepato Green 48 Tableta

2,600.00 L