Ushqim plotësues për qen/mace-AlerGreen 120 ml

3,500.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

SKU: ALG120DG Categories: , , ,

Ushqim plotësues për qentë dhe macet me lëkurë atopike ose alergjike. AlerGreen është formuluar në bazë të përbërësve me origjinë natyrale për qentë dhe macet, me qëllim parandalimin e inflamacionit dhe kruajtjes së lëkurës, si dhe ruajtjen e një gjendje të shëndetshme të lëkurës. Ky kombinim përbërësish ndihmon në uljen e dozës së trajtimit konvencional apo edhe eliminimin e tij, me përfitimet shëndetësore që sjell, pasi këto janë probleme kronike.

Është një produkt i ri duke shtuar PEA (Palmitoylethanolamide) në formulimin e tij, i cili ka studime të kryera te macet me atopi me rezultate të mira për të mund të eliminojë ose reduktojë ndjeshëm trajtimin me kortikosteroide. Së bashku me ekstraktin e vajit të rrushit të zi, ato veprojnë në trajtimin e reaksioneve alergjike të lëkurës, pasi PEA zvogëlon dhimbjen, veprimin e mastociteve dhe çaktivizon kaskadën e inflamacionit. Rrush pa fara e zezë, nga ana e saj, vepron si një kortikosteroid natyral.

PËRBËRJA:

Palmitoiletanolamida (PEA), ekstrakt i ngurtë i vajit të peshkut (21% omega-3), vaj onagra (4,5% GLA), ekstrakt i thate i Sophora japonike (98% quercetina), e hithres jeshile (Urtica dioica) dhe te rrushit te zi pa fara(Ribes nigrum), zink, vitamina E (alfatocoferol), vitaminat komplekse B: vitamina B1, B2, B6, acid folik, B12 dhe Biotina.

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyre përdorimi: perdoret 3 ml për 10 kg peshë dy herë në ditë, drejtpërdrejt, në gojë ose e përzier me ushqim. Konsultohuni me një profesionist veterinar për përdorim afatgjatë.

Speciet e synuara: qente dhe macet.

Prezantimi: Enë 120 ml me shiringë dozuese.

 

 

 

 

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim plotësues për qen/mace-AlerGreen 120 ml

3,500.00 L