Suplement për qen/mace-AlgiGreen Oral 50 ml

1,250.00 L2,500.00 L (-50%)

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

2 in stock

SKU: ALG481 Categories: , , ,

INDIKACIONE AlgiGreen eshtë i dobishëm në rastet e inflamacionit, dhimbjeve të kyçeve ose të indeve të buta te qentë dhe macet, si në formë akute ashtu edhe në probleme kronike.

AlgiGreen është suplementi i parë ushqimor për kafshët që, me karakteristikat e tij, bazuar në ekstrakte bimore të standardizuara me cilësi të lartë dhe substanca të tjera me origjinë natyrore, siguron një mirëqenie fizike te qentë dhe macet, përveç parandalimit të dhimbjeve dhe inflamacioneve të kyçeve dhe të indeve të buta. Formulohet në tableta dhe një tretësirë ​​orale (për ta bërë më të lehtë administrimin tek macet).

Veprimi sinergjik i përbërësve të tij eliminon inflamacionin e prodhuar nga rrugët e ndryshme të mundshme inflamatore, gjë që e bën atë të tolerohet mirë në trajtimin afatgjatë, si dhe të jetë efektiv.

PËRBËRJA:

Tabletat:

Ekstakt i thate i: rizoma i Curcumes Cursol® (Curcuma longa L.), PEA (Palmitoiletanolamidi), Papaina 6000 USP, Boswellia (Boswellia serrata) (65% acide boswellike) dhe rrenje Harpagofiti (Harpagophytum procumbens), (5% harpagosides) Vitamina C, Vitamina E (alfatocoferol), Vitamina B1, Vitamina B6, Vitamina B12, selenit natriumi..

Në zgjidhje orale:

PEA (Palmitoiletanolamidi), Ekstakt i thate i: rizoma i Curcumes Cursol® (Curcuma longa L.), Boswelli (Boswellia serrata) (65% acide boswellike),nga Sophora japnike(≥98% Kuercetina),i frutit te aceroles (Malpipghia glabra) dhe me rrenje Harpagofiti(Harpagophytum procumbens) (≥2% harpagósidos),Vitamina C, Vitamina E (alfatocoferol), Vitamina B1, Vitamina B6, Vitamina B12, selenit natriumi.

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

HarpagofitI: i njohur edhe si kthetrat e djallit. Është një bimë që parandalon dhimbjet dhe inflamacionet, duke nxitur kështu mirëqenien e kyçeve. Përveç kësaj, ka veprim antioksidues, falë flavonoideve, triterpenoideve dhe fitosteroleve.

Shafrani i Indisë: me kurkumin shumë te biodisponueshëm për të rritur efektivitetin dhe veprimin e tij në inde. Parandalon inflamacionin e indeve. Formon sinergji së bashku me Kthetrën e Djallit pasi të dy veprojnë në të njëjtën rrugë inflamatore.

Boswellia: është një pemë nga rrëshira e së cilës fitohen acidet boswellike, të cilat parandalojnë inflamacionin në përgjithësi dhe promovojnë shëndetin dhe rezistencën e kyçeve. Rritni veprimin e shafranit të Indisë në mënyrë sinergjike.

Papaina: enzimë przsente në formë natyrale tek papaja. Ndihmon në tretjen e proteinave dhe rregullon procesin

Infalamator të nxisi një pergjigje normale të këtij procesi duke nxitur riparimin e indeve..

Kuercetina:flavonoid me veprim antioksidant dhe antiinflamator. Është i pranishëm, natyrshëm, në bimë të ndryshme

PEA(palmitoiletanolamidi):Është një përbërës natyral lipid i pranishëm në disa ushqime që parandalon inflamacionin dhe dhimbjen. Në organizëm prodhohet në mënyrë natyrale, por në situata kronike nuk prodhohet më në sasitë e nevojshme, ndaj kontributi i tij i jashtëm në këto raste ndihmon shumë.

Seleni, vitamina E y C:

Vitaminat e grupit B: për të promovuar shëndetin dhe gjendjen e mirë të sistemit nervor

 

 

 

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Suplement për qen/mace-AlgiGreen Oral 50 ml

1,250.00 L2,500.00 L (-50%)

Shto në shportë