Suplement për qen/mace-SeaGreen 100 gr

1,500.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

SKU: SSG100DG Categories: , , ,

INDIKACIONE Eliminimi dhe parandalimi i pllakës dentare tek qentë dhe macet, prania e erës së keqe të gojës, gjendja e keqe e qimeve ose rënia e tyre, nevoja për plotësim ushqimor.

Produkt natyral për kujdesin e gojes kontribut shtesë të lëndëve ushqyese dhe parandalimin e shfaqjes së pllakës dentare dhe erës së keqe të gojës, natyrisht, te qentë dhe macet..

Përmban një përbërës të vetëm, algat Ascophyllum nodosum, në formë pluhuri, pa aditivë, konservues ose ngjyrues.

PËRBERJA:

Pluhur Ascophyllum nodosum

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

Ascophyllum nodosum: eshtë një alge deti që kujdeset për gjendjen e dhëmbëve dhe mishrave të dhëmbëve tek qentë dhe macet, duke promovuar higjienën e tyre dhe duke parandaluar ngjitjen e pllakës bakteriale, pas disa javësh përdorimi. Marrë në Norvegji, nga Atlantiku i Veriut, nëpërmjet proceseve të qëndrueshme që ruajnë cilësitë e tyre. Ka disa veti dhe përmban algin, një polisaharid që përdoret për normalizimin e funksionit të zorrëve. Nuk përmban yndyrë dhe është një burim i shkëlqyer i vitaminave, mineraleve si magnezi, jodi, kaliumi, kalciumi, fosfori dhe mangani, si dhe fibra dietike.

Prandaj, është një suplement i mirë ushqimor, për shkak të sasisë së lëndëve ushqyese që përmban, duke përmirësuar flokët dhe gjendjen e përgjithshme të kafshëve.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyre përdorimi: perdoret një herë në ditë, duke shtuar pluhurin në ushqim, një masë luge matëse për çdo 10 kg peshë. Nuk rekomandohet te kafshët me hipertiroidizëm. Konsultohuni me një profesionist veterinar përpara përdorimi.

Additional information

Weight 0.05 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Suplement për qen/mace-SeaGreen 100 gr

1,500.00 L