Suplement për qen/mace-DigestoGreen 50 ml

2,200.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

999 in stock

SKU: DG50DR Categories: , , ,

INDIKACIONE Gastriti, mbrojtja e stomakut para PERDORIMIT të medikamenteve, problemet me tretjen, etj.

Suplement i bazuar në ekstrakte bimore për të ruajtur shëndetin e stomakut dhe për të përmirësuar tretjen tek qentë dhe macet.

DigestoGreen përmban përbërës të cilësisë së lartë për ruajtjen e një mukoze të shëndetshme të tretjes dhe promovon tretjen e duhur te qentë dhe macet.

Papaina, një enzimë natyrale e pranishme në papaja, lehtëson tretjen e proteinave, thelbësore në dietën e qenve dhe maceve.

Përveç kësaj, fenugreku dhe luleradhiqja rrisin oreksin, i cili zakonisht zvogëlohet në problemet e stomakut.

Lehtëson asimilimin e lëndëve ushqyese nga ushqimi dhe nxit mirëqenien e stomakut.

PËRBERJA:

Ekstrakt i thatë i Rrënjes see luleradhiqes (Taraxacum offici­ nale) (≥2% inulina), i Papaína 6000 USP/mg, i kamomilit te embel (Matricaria chamomilla), (Tri- gonella foenum-graecum), (Glycyrrhiza glabra) (≥ 20% glicirricina)  (Althaea officinalis).

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

Rrënja e jamballit: Rrënja e jamballit parandalon inflamacionin e stomakut, urthin dhe dispepsin. Përveç kësaj, largon gazrat dhe toksinat nga trupi dhe siguron aminoacide, vitamina dhe minerale.

Luleradhiqe: është një bimë e mirëpranuar dhe e toleruar nga kafshët. Në fakt, ata shpesh e hanë atë, ndonjëherë vullnetarisht në natyrë. Rrënja e saj stimulon oreksin dhe përmirëson tretjen e stomakut.

Rrenja e malvaviskos: parandalon inflamacionin e të gjithë sistemit tretës dhe promovon një mukozë të shëndetshme të tretjes.

Matrikaria: kërcelli dhe majat e lulëzuara përdoren për të lehtësuar tretjen dhe mirëqenien e stomakut.

Fenogreko: Është një bimë e pasur me vitamina B dhe lëndë të tjera ushqyese. Shumë të dobishme për kafshët dhe pjesa e saj e përdorur janë farat, të cilat përmirësojnë tretjen. Për shkak të përmbajtjes së tij ushqyese, është një forcues natyral dhe përmirëson oreksin.

Papaína: enzimë natyrale e pranishme në papaja që lehtëson tretjen e proteinave dhe ka veprim anti-inflamator.

 PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyra e përdorimit: perdoret një herë në ditë ose dy herë sipas nevojës, 2.5 ml për 10 kg 15-30 min. para se të jepni ushqim/ilaç, përpara se të jepni ushqim. Mund të jepet për periudha të gjata vazhdimisht, në konsultim me një profesionist veterinar.

 

 

 

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

Komente

Ende nuk ka komente.

Informacion per shitesin

  • Emri i dyqanit Dr.Green & Lenda
  • Shitësi: Dr.Green & Lenda
  • Address:
  • No ratings found yet!

Menuja kryesore

Suplement për qen/mace-DigestoGreen 50 ml