Krem për qen/mace-DermaGreen 50/150 ml

700.00 L850.00 L (-50%)

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al
Clear
SKU: N/A Categories: , , ,

INDICAKIONE Indikohet për të promovuar gjendjen e mirë të lëkurës së qenve dhe maceve, parandalon problemet dermatologjike dhe hidraton lëkurën, qetëson irritimet e vogla dhe ndihmon në shërimin e plagëve të vogla.

Krem dhe spray i formuluar me bimë dhe vajra esencialë për lëkurën e qenve dhe maceve.

PËRBERJA:

Xhel Aloe vera, gjalpë shea, embrion gruri, propolis, pantenol, vaj esencial rozmarine, vaj esencial lavande, vaj kamomili, ekstrakt  arnika dhe Centella asiática.

Xhel aloe vera: me cilësi dhe pastërti shumë të lartë. Parandalon inflamacionin, ka një kapacitet të madh për rigjenerimin e indeve dhe vepron si qetësues kundër dhimbjeve. Ai përmban lëndë ushqyese që nxisin shërimin dhe konsiderohet një antiseptik natyral. Depërton lehtësisht në lëkurë, falë përmbajtjes së saponinave. Përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe gjendjen e mirë të saj.

Gjalpë shea: ka kapacitet të madh hidratues dhe qetëson irritimet Përveç kësaj, aktivizon vetë kolagjenin e lëkurës dhe përmban një nivel të lartë të lëndëve ushqyese, duke rigjeneruar kështu indet.

Embrion gruri: vaj acidet yndyrore të të cilit kanë kapacitet të madh antioksidues. Përveç kësaj, është i pasur me vitamina të grupit B dhe zink për një mirëmbajtje të mirë të gjendjes së lëkurës. Hidraton dhe parandalon irritimet.

Propolis: përforcon barrierën e lëkurës, nxit rigjenerimin e lëkurës dhe e hidraton atë.

Vajrat esencialë të rozmarinës, livandës dhe kamomili: hidratues te lekures.

Vaji esencial i rozmarinës përmban acid kafeik dhe flavanole që veprojnë si antioksidantë. Ndihmon në dermatit, duke parandaluar inflamacionin dhe duke qenë antiseptik.

Lavanda ka veti qetësuese, si dhe antiseptike. Është shumë i butë, i sigurt dhe përmirëson veprimin e vajrave të tjerë.

Vaji i kamomilit ka efekte relaksuese, anti-inflamatore, analgjezike dhe antiseptike. Qetëson irritimet e lëkurës.

Ekstrakt Arnica: qetëson lëkurën dhe parandalon inflamacionin dhe acarimet.

Centella asiatica: përmirëson qarkullimin e gjakut dhe prodhimin e kolagjenit.

Rigjeneron indet dhe nxit hidratimin, si dhe është një antioksidant.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: ne lekure.

Mënyre përdorimi (kremi): aplikoni një shtresë të hollë në zonën e lëkurës së pastër dhe të thatë, më parë, dy herë në ditë. Vetëm për përdorim të jashtëm tek kafshët.

Mënyre përdorimi (spraj): tundeni para përdorimit, spërkatni në zonën që do të trajtoni, paraprakisht të pastër dhe të thatë, dy herë në ditë dhe masazhoni më vonë, nëse dëshironi, derisa të përthithet.

Masa paraprake: Përdorimi vetëm nga kafshët. Shmangni kontaktin me sytë dhe mukozën. Mbajeni larg fëmijëve. Mos e gelltitni.

 

Additional information

Weight N/A
Sasia

Krem 50 ml, Spraj 150 ml

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Krem për qen/mace-DermaGreen 50/150 ml

700.00 L850.00 L (-50%)

Shto në shportë