Krem për qen/mace-AlerGreen 50 ml

2,900.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

SKU: KAG50DG Categories: , , ,

INDIKACIONE Prania e atopive që manifestohen në lëkurë, dermatit, kruajtje të ardhur nga reaksione alergjike, acarime të lëkurës, në kombinim me marrjen e AlerGreen ose si një trajtim i vetëm lokal.

Krem i formuluar bazuar në ekstrakte bimore dhe vajra esencialë për lëkurën e ndjeshme ose atopike të qenve dhe maceve, si një suplement aktual i marrjes orale të AlerGreen.

AlerGreen Skin Indikohet për të promovuar gjendjen e mirë të lëkurës së ndjeshme ose atopike të qenve dhe maceve, për të parandaluar problemet dermatologjike dhe për të hidratuar lëkurën. Vetëm për përdorim të jashtëm tek kafshët.

Si risi, ai përfshin izolimin CBD (kanabidiol), shumë efektiv kundër reaksioneve alergjike të lëkurës, me studime të kryera te njerëzit. Përmban gjithashtu ekstrakt rrush pa fara të zezë dhe jamball, të cilat veprojnë si kortikosteroide natyrale në lëkurë.

PËRBERJA:

Aloe vera i paster, MSM kosmetik (dimetil sulfona), CBD (isolado), ekstrakt i rrushit te zi pa fara, ekstrakt jamballi, Vaji i farës së rrushit, emulsifikues, hidratant, , konservant.

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

Xhel aloe vera: me cilësi dhe pastërti shumë të lartë. Parandalon inflamacionin, ka një kapacitet të madh për rigjenerimin e indeve dhe vepron si qetësues kundër dhimbjeve. Ai përmban lëndë ushqyese që nxisin shërimin dhe konsiderohet një antiseptik natyral. Depërton lehtësisht në lëkurë, falë përmbajtjes së saponinave. Ka një përmbajtje të lartë të kolagjenit dhe elastinës, e cila përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe gjendjen e saj të mirë..

MSM kosmetik (dimetil sulfona): me veti antioksidante dhe anti-inflamatore. Parandalon shfaqjen e acarimeve për shkak të alergjive. Është një përbërje organike squfuri, ndaj merr pjesë në gjendjen e mirë të lëkurës, flokëve dhe thonjve, duke marrë pjesë në sintezën e kolagjenit dhe keratinës.

CBD (aislado): anabidioli është një përbërës shumë efektiv i nxjerrë nga kërpi, i cili parandalon inflamacionin.Permireson ushqimin e lekures, eshte antioksidantme veti antisptike.

Ekstrakti i rrushit te zi: rrushi i zi pa fara eshte nje antipksidant i miredhe parandalon inflamacionin dhe reaksinet alergjike.

Ekstrakti jamballit:veçanërisht përmirëson shëndetin e lëkurës.Ka veti antisptike dhe parandalon infalamacionin dhe reaksionet alergjike pasi njihet si nje kortikosteroid natyral.

Vaj i fares se rrushit: i pasur me acide yndyrore esenciale, ristrukturon lëkurën dhe ka veti zbutëse. Ai përmban komponime fenolike që veprojnë si antioksidantë.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: ne lekure.

Mënyre përdorimi: Aplikoni një shtresë të hollë në zonën e lëkurës së pastër dhe të thatë paraprakisht, dy herë në ditës

Masa Paraprake: Përdorimi vetëm nga kafshët. Shmangni kontaktin me sytë dhe mukozën. Mbajeni larg fëmijëve.

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Krem për qen/mace-AlerGreen 50 ml

2,900.00 L