Dog Supplement-UroGreen 48 Tableta

3,300.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

INDIKACIONE Çrregullime të sistemit urinar: Cistiti, uretriti, prostatiti dhe prania e kristaleve ose gurëve, tek qentë

UroGreen përmban ekstrakte bimore cilësore që promovojnë një trakt urinar të shëndetshëm tek qentë, duke nxitur diuretikët dhe duke parandaluar inflamacionin.

Ndër përbërësit e saj, ka disa anti-inflamatorë natyralë dhe mund të veçojmë Ashwagandha, flavonoidet dhe whitanolidet e së cilës mbrojnë nga inflamacioni dhe infeksioni i traktit urinar.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyra e perdorimit: perdorni 1 tabletë për çdo 10 kg peshë trupore një herë në ditë, mundësisht pa ushqim dhe/ose të ndarë, të paktën 2 orë nga porcioni për asimilim më të mirë. Konsultohuni me një profesionist veterinar për administrime për periudha të gjata në mënyrë të vazhdueshme.

PËRBERJA:

Ekstrakt i thate boronice (Vaccinium macrocarpon) (40% proantocianidinas), ekstrakt i thate i gjeth3s se hithres jeshile (Urtica Urens), Ekstrakt i thate rizome te shafranit indian Cursol® (Curcuma longa L.), papaína 6000 USP, glucosa- mina HCL, ekstrakt i thate rrenje Ashwagandha (Whita- nia somnifera) (2,5 % de whitanolidos).

Vaccinium macrocarpon: Boronica e kuqe përmban antocianozide, përveçse është e pasur me vitaminë C, e cila vepron si një antioksidant. Parandalon në mënyrë efektive infeksionet urinare.

Urtica Urens: bimë që ndihmon në eliminimin e lëngjeve, pa humbur elektrolitet dhe çon në një urinë më të holluar.

Shafrani i Indise: Ai përmban kurkumin me tretshmëri dhe biodisponibilitet të lartë, duke parandaluar kështu inflamacionin dhe duke promovuar në mënyrë më efektive një trakt urinar steril. Duke qenë një shafran i Indisë i disponueshëm biologjik, sasia e nevojshme për t’u administruar është më e vogël për të arritur të njëjtin veprim.

Papaina: mbështet hithrën në diurezë dhe parandalon inflamacionin e indeve.

Glucosamina: është një glikozaminoglikan që gjendet normalisht në qelizat e mukozës së fshikëzës. Forcon epitelin dhe favorizon një trakt urinar të shëndetshëm duke promovuar integritetin dhe gjendjen e tij të mirë.

Ashwagandha: bimë e përdorur në mjekësinë Ayurvedike dhe e njohur si xhinsen indian, me shumë veti. Midis tyre, një mbrojtës i traktit urinar dhe parandalues i infeksioneve urinare.

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Be the first to review “Dog Supplement-UroGreen 48 Tableta”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog Supplement-UroGreen 48 Tableta

3,300.00 L