Dog/Cat Supplement-RenalGreen 48 Tableta

2,600.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

INDIKACIONE Kafshët me insuficiencë akute ose kronike të veshkave, nefrit dhe helmim që dëmtojnë veshkat.

RenalGreen Përmban përbërës me origjinë natyrale për restaurimin dhe mirëmbajtjen e shëndetit të veshkave tek qentë dhe macet. Ofron lëndë ushqyese të nevojshme për kafshët me nevoja të veçanta për veshka dhe ndihmon në procesin e detoksifikimit.

Përbërësit e tij janë përzgjedhur për të vepruar në mënyrë specifike në funksionet e veshkave, duke i mbështetur dhe përmirësuar ato, përveç korrigjimit të disbalancave që rrjedhin nga ulja e funksionit të veshkave.

Cordyceps sinensis është një përbërës për t’u theksuar, pasi është një kërpudha e përdorur në mjekësinë kineze, por pak e përdorur në kafshë. Ka shumë veti për të mbështetur shëndetin e kafshëve me probleme me veshkat dhe për të rritur energjinë e tyre.

PËRDORIMI:

Tableta:

Pluhur Cordyceps sinensis, Ekstrakt i thate boronice (Vaccinium myrtillus), Lespedeza (Lespedeza capita- ta), hither jeshile (Urtica urens), pektina e molles, murriz i bardhe (Crataegus pinnatifida), vitamina B6, B9 dhe B12.

PËRBËRJA:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyra e përdorimit: perdorni 1 tabletë një herë në ditë. për 10 kg ose 2,5 ml për 5 kg në tretësirë ​​orale. Mund të perdoret për periudha të gjata kohore vazhdimisht nën mbikëqyrjen e një profesionisti veterinar.

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

 Lespedeza capitata: bimë që mbështet funksionin e veshkave për eliminimin e uresë në trup.

Crataegus pinnatifida: murrizi ruan vlerat normale të presionit të gjakut.

Urtica dioica: bimë që mbështet Lespedezën në eleminimin e lëngjeve, pa eliminuar elektrolitet, duke qenë gjithashtu shumë e pasur me minerale.

Cordyceps sinensis: është një kërpudhe e përdorur në mjekësinë tradicionale kineze. Ndihmon në funksionimin normal të veshkave dhe ruan shëndetin e saj. Ofron vitalitet dhe lufton radikalet e lira.

Vaccinium myrtillus: Boronica përmban antocianozide, si antioksidantë. Parandalon dëmtimin oksidativ të veshkave dhe infeksionet e traktit urinar për shkak të mungesës së përqendrimit në urinë.

Pelte Mbreterore: siguron energji, stimulon mbrojtjen dhe oreksin, i cili është i nevojshëm te kafshët me sëmundje të veshkave, pasi është i zvogëluar..

Omega 3: Ato janë acide yndyrore thelbësore që veprojnë si mbrojtës të veshkave, parandalues ​​të inflamacionit dhe antioksidantë. Ato ndihmojnë në ruajtjen e funksionit të veshkave. Ky kontribut i EPA dhe DHA tek macet është i rëndësishëm, pasi ato nuk mund t’i sintetizojnë ato vetë. Ato vijnë nga vaji i peshkut, në mënyrë që të asimilohen lehtësisht nga qentë dhe macet.

Pektina e molles: Kjo fibër është një probiotik që shërben si ushqim për bakteret e zorrëve që janë përgjegjëse për metabolizmin e uresë në trup dhe, në këtë mënyrë, ndihmojnë në uljen e niveleve të saj në gjak, duke rritur ekskretimin e saj me feçe. Përveç kësaj, kjo fibër e fermentueshme ndihmon në rregullimin e çrregullimeve të tretjes që shoqërojnë sëmundjet e veshkave.

Vitaminat e grupit B: për të parandaluar gjendjet e mungesës dhe aneminë, pasi vitaminat e tretshme në ujë humbasin më shumë në rastet e rritjes së diurezës dhe mungesa e tyre çon në uljen e oreksit. Kontributi i tij i jashtëm rikthen oreksin dhe në këtë mënyrë përmirëson shëndetin e qenve dhe maceve.

 

 

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Be the first to review “Dog/Cat Supplement-RenalGreen 48 Tableta”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog/Cat Supplement-RenalGreen 48 Tableta

2,600.00 L