Dog/Cat Supplement-Movil Green 60/240 Tableta

6,700.00 L23,000.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

This product is currently out of stock and unavailable.

Ushqim plotësues për ruajtjen e shëndetit dhe lëvizshmërisë së kyçeve. Është zhvilluar në formën e tabletave të përtypshme dhe të shijshme për qen dhe mace dhe si një tretësirë ​​orale për macet dhe qentë e vegjël.

Përmban përbërës për ruajtjen e nyjeve të shëndetshme te macet dhe qentë. Përbëhet nga substanca që janë përbërës natyralë të kërcit të shëndetshëm artikular dhe që kontribuojnë në gjendjen e tij korrekte.

Movilgreen permban OptiMSM®, nje MSM 99,8% te pastër dhe biodisponibilitet tëe madh, dhe ekstrakt të thatë të standartizuar  Harpagofiti, që zvogëlon inflamacionin dhe dhimbjen artikulare, mambrana e vezes (Ovopet®), i cili ka disa studime në kafshë që pasqyrojnë efektivitetin e tij në mirëmbajtjen e kërcit artikular.

Kombinimi i përbërësve të tij nxit lëvizjen dhe lehtëson aktivitetin fizik te kafshët me probleme kyçesh ose parandalon zhvillimin e këtyre problemeve.

PËRBERJA:

Tabletat:

Glucosamina HCL, sulfat i kondroitines, MSM (Op- tiMSM®)*, Membrana e vezes (Ovopet®), Ekstrakt i thate i Harpagofitit (Harpagophytum procumbens) (5% harpa- gósidos), Vitamina C, Vitamina E (alfa-tocoferol), sulfat  mangani, sulfat zinku, selenit natriumi..

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

Glikozaminoglikanet:Kondroitin sulfati dhe glukozaminë. Ato janë përbërës natyral të kërcit artikular. Në këtë mënyrë kontribuojnë në ruajtjen e tij në kushte të shëndetshme.

MSM (OptiMSM®)*: Është një MSM me cilësi, pastërti dhe biodisponueshmëri të lartë. Metilsulfonilmetani rrit veprimin e glikozaminoglikaneve në nyje, duke përmirësuar lëvizshmërinë e tyre dhe duke ruajtur shëndetin e ligamenteve, tendinave dhe lëkurës. Është një burim squfuri në organizëm që përveç veprimeve të mëparshme vepron si një antioksidant i fuqishëm duke marrë pjesë në prodhimin e glutationit dhe duke parandaluar inflamacionin.

Membrana e vezës (Ovopet®): Përbërës i ri dhe krejtësisht natyral, përbërësit e të cilit (glikozaminoglikanet, acidi hialuronik, kolagjeni dhe elastina) formojnë sinergji për të prodhuar analgjezi, mbrojtjen e tendinave dhe kërcit, duke reduktuar inflamacionin. Ka disa studime që pasqyrojnë efektivitetin e tij në përmirësimin e lëvizshmërisë, aktivitetit dhe gjendjes së kyçeve te kafshët.

Acid hialuronik: Acidi hialuronik, së bashku me glikozaminoglikanet, është pjesë e kërcit artikular, prandaj ndihmon në ruajtjen e tij dhe mbajtjen e tij në gjendje të mirë.

Harpagofiti: Është një bimë që parandalon dhimbjet dhe inflamacionet, duke nxitur mirëqenien e kyçeve.

Vitaminat C dhe E:

Manganezi Seleni dhe Zinku: Manganezi dhe Seleni, së bashku me vitaminat, veprojnë si antioksidantë. Zinku favorizon mirëmbajtjen dhe rigjenerimin e indeve, si dhe metabolizmin qelizor dhe formimin e kolagjenit.

 PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit : rrugë orale.

Mënyra e përdorimit: përdorni 1 tabletë për çdo 20 kg peshë. Në rastin e solucionit oral te macet e rritura, përdorni 3 ml në ditë me ndihmën e shiringës dozuese, kotele gjysmën e dozës. Qentë: 3 ml për çdo 5-10 kg peshë në ditë për 2 muaj. Më pas, përdorni gjysmën për 15 ditë të tjera. (2 ose 3 herë në vit). Mund të perdoret për periudha të gjata kohore, në gjysmën e dozës së mëparshme, pasi të jetë kryer regjimi fillestar i përmendur. Konsultohuni me një profesionist për përdorime afatgjata nga ato të treguara.

 

 

Additional information

Sasia

240 Tableta, 60 Tableta

Be the first to review “Dog/Cat Supplement-Movil Green 60/240 Tableta”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog/Cat Supplement-Movil Green 60/240 Tableta

6,700.00 L23,000.00 L