Adult Cat Food – Urinary Poultry Natures Protection 400 gr & 2 kg

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

This product is currently out of stock and unavailable.

  • Ushqim dietetik 100% i plotë dhe i ekuilibruar, i formuluar posaçërisht për macet e rritura që vuajnë nga gurët e struvitit të fshikëzës. Efikasiteti i miratuar nga AFP-të.
  • Ushqimi dietik veterinar për parandalimin dhe trajtimin e urolithiasis te macet, efektiviteti i të cilit është miratuar nga mjekët e AFP-së.
  • Ushqimi është veçanërisht i përshtatshëm për macet e sterilizuara sepse rrit vetitë natyrore të mbrojtjes së trupit.

Ushqimi është i pasur me vaj natyral të kokosit i cili vlerësohet veçanërisht në botë për efektin e tij anti-mikrobik, antiviral dhe anti-bakterial në organizëm.

Klinoptiloliti dinamik i mikronizuar stimulon në mënyrë aktive shëndetin e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Kap toksinat e prodhuara nga bakteret në traktin tretës dhe stimulon lëvizshmërinë duke lubrifikuar nyjet.

Acidet yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 në farat e salmonit dhe lirit me cilësi të lartë, së bashku me zinkun dhe vitaminat e grupit B, mund të ndihmojnë në ruajtjen e gjendjes së shkëlqyer të lëkurës dhe një shtresë të trashë dhe me shkëlqim.

Nivelet e reduktuara të magnezit. Magnezi është komponenti kryesor në formimin e sones struvite.

Ruajtja e një pH të përshtatshëm urinar mund të ndihmojë në parandalimin e formimit të kristaleve të gurëve të fshikëzës.

Përbërja:

mish shpendësh 40% (i tharë dhe i grirë imët), oriz, misër, gluten misri, yndyrë shpendësh, miell peshku, hidroliz i mëlçisë së pulës, tul panxhari i sheqerit, vezë të thata, celulozë, vaj kokosi, klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1%), maja birre , ekstrakt çikore, sulfat kaliumi, ekstrakt yucca.

Aditivë/1 kg

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 25000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1876 IU, vitaminë E (3a700) – 688 mg, biotinë (3a880) – 1,9 mg, monohidrat sulfat hekuri (II) – 3b1 62,5 mg, jodate kalciumi anhydrous (3b202) – 1,88 mg, sulfat bakri (II) pentahidrat (3b405) – 6,25 mg, sulfat mangan monohidrat (3b503) – 25 mg, sulfat zinku monohidrat (3b45) – 3b16 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,13 mg, taurinë (3a370) – 1742 mg, L-karnitinë (3a910) – 50 mg, DL-metioninë, teknikisht e pastër (3c301) – 2500 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 31,5%,

vajra të papërpunuara dhe yndyrna – 15%,

hiri i papërpunuar – 6,5%,

fibra të papërpunuara – 2,8%,

kalcium – 1%,

fosfor – 0,7%,

kalium – 1%,

natriumi – 0,5%,

magnez – 0,05%,

Acidet yndyrore omega-3 – 0,39%,

Acidet yndyrore omega-6 – 2,49%.

 

 

 

Additional information

Weight 0.4 kg
Sasia

2 kg, 400 gr

Be the first to review “Adult Cat Food – Urinary Poultry Natures Protection 400 gr & 2 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Adult Cat Food - Urinary Poultry Natures Protection 400 gr & 2 kg